Konto walutowe to propozycja skierowana do tych wszystkich osób, które na co dzień korzystają nie tylko z polskiej waluty, ale też z walut obcych. Dotyczy to zarówno osób, które pracują za granicą i pensje otrzymują w innej walucie, jak i osób, które mają zaciągnięty kredyt w obcej walucie i ponoszą duże koszty, każdorazowo musząc dokonać tak zwanego przewalutowania. Oczywiście propozycja konta walutowego nie jest propozycją, na którą jeden konkretny bank ma monopol. W praktyce bowiem banki funkcjonujące na polskim rynku starają się być na tyle konkurencyjne, że każdy z nich ma takie konto swojej ofercie. I dlatego właśnie osoby zastanawiające się nad otworzeniem takiego konta mają wcale niełatwy wybór. W jego ułatwieniu pomóc może niezależny ranking kont walutowych, który bez problemu znaleźć można w Internecie.

Najlepszy ranking kont walutowych

Jeśli chodzi o ranking kont walutowych, jest on swoistym zestawieniem wszystkich, dostępnych na rynku ofert. Oczywiście różnią się one między sobą pod wieloma względami. Dlatego dobrze jest móc porównać różne warunki, aby zobaczyć, która oferta najlepiej wpisuje się w oczekiwania. 

Pierwszym kryterium branym pod uwagę, jeśli chodzi o porównanie kont, to opłaty i koszty. I tu warto bliżej przyjrzeć się wszystkiemu, co one w sobie zawierają. Sprawdzeniu w tym kryterium podlega kwota, jaką trzeba zapłacić co miesiąc za prowadzenie rachunku, koszt posiadania karty, wysokość prowizji podczas korzystania z bankomatów w innych krajach, opłaty pobierane za przelewy, różnice w kursie między sprzedażą a kupnem waluty przez bank, a także opłaty pobierane przy wpłatach na konto i wypłatach z niego. Jak więc widać, jest sporo rzeczy, przy których koszty mogą rosnąć. Ale same koszty to nie wszystko. O atrakcyjności danego konta świadczy także fakt, czy w danym banku jest konieczność posiadania też konta złotówkowego. Nie wszystkie banki tego wymagają, a te które wymagają często łączą tę konieczność z jakąś dodatkową funkcją. 

Zalety kont walutowych

Kolejną rzeczą, nad którą warto się zatrzymać jest ilość dostępnych walut. Bo trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie konta pozwalają na gromadzenie środków w dowolnych walutach. Ich ilość jest ograniczona, przy czym w niektórych bankach nawet do zaledwie trzech obcych walut. Oczywiście im więcej kont walutowych przypisanych do danej karty, tym dla klienta korzystniej.

Możliwość oszczędzania – to kolejna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę. Szczególnie osoby, które zarabiają w obcej walucie, mogą być możliwością oszczędzania zainteresowane. Skoro co miesiąc wpływać mają na ich konta środki, to zawsze można coś odłożyć, aby procentowało. Pod warunkiem jednak, że danym banku taka opcja istnieje.
Gdyby ktoś chciał wziąć pod uwagę te wszystkie kryteria i porównać ofertę różnych banków samemu, zapewne sporo czasu by mu to zajęło. Dlatego też dobrze, że istnieją portale, które zajmują się porównywaniem ofert e własnym zakresie. Dostarczony do przeczytania gotowy ranking kont walutowych to naprawdę komfortowe, a zarazem wiarygodne źródło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here