Brak gotówki może być problemem, który pojawia się w wielu sytuacjach. Nie zawsze oznacza to jednak, że jest to wynik złego zarządzania posiadanymi finansami. Bardzo często brak pieniędzy oznacza zaledwie tyle, że nie posiada się wystarczającej kwoty na to, aby pokryć planowane inwestycje. Wśród popularnych inwestycji jest oczywiście zakup nieruchomości, coś na co decyduje się coraz to więcej młodych osób. W ich przypadku najlepszym rozwiązaniem na ten problem jest kredyt. 

Jak już jednak decydować się na kredyt, to tylko najkorzystniejszy kredyt z możliwych

Co kryje się pod terminem ‚najkorzystniejszy kredyt’ i jak rozpoznać tego rodzaju kredyt od wielu innych opcji, które są powszechnie dostępne w bankach? Otóż najkorzystniejszy kredyt to taki, który spełnia parę warunków. Wśród nich ważny jest na pewno okres spłaty takiego kredytu. Nie może być on ani za długi, ani za krótki. Krótki okres spłaty oznacza zazwyczaj, że pojedyncze raty za kredyt są bardzo wysokie. A najkorzystniejszy kredyt z możliwych jest wygodny do spłacania, bez tworzenia niemożliwych do przejścia obciążeń na budżecie domowym. Dlatego też wybierając swój kredyt i uzgadniając wszystkie warunki ze swoim doradcą w banku, zawsze należy znaleźć równowagę między długością spłaty kredytu, a wysokością każdej pojedynczej raty. 

Innym warunkiem, jaki musi spełniać najkorzystniejszy kredyt jest to, aby miał stosunkowo niskie oprocentowanie. Biorąc pod uwagę jak wiele banków oferuje różnego rodzaju kredyty w Polsce, zazwyczaj można oczekiwać pewnej różnorodności jeżeli chodzi o warunki, na których kredyty są udzielane. Włączyć w to należy różną stopę oprocentowania kredytu, która zależy tylko od tego jakie warunki ustalił bank podczas projektowania całej oferty kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania, znana pod popularnym skrótem RRSO nie powinna przekraczać wyznaczonego progu. Próg ten musi być wybrany przez każdego, kto szuka kredytu dla siebie. Tylko ta osoba bowiem może stwierdzić, jakie warunki są przez nią uznawane za korzystne. 

W jakim banku dostaniemy najkorzystniejszy kredyt?

W zależności od banku w którym bierze się kredyt, oraz od rodzaju kredytu – czy jest to zwykły kredyt gotówkowy, czy też kredyt hipoteczny lub kredyt na samochód – najkorzystniejszy kredyt powinien mieć odpowiednio większe lub mniejsze RRSO. Jeżeli już znajdzie się taką ofertę kredytową, która spełnia odgórnie wyznaczone warunki, pozostaje jeszcze jedna duża zaleta, którą cieszyć się może tylko najkorzystniejszy kredyt. A mianowicie, zaletą tą jest ograniczona ilość formalności, które należy spełnić podczas brania samego kredytu. Banki często zalewają swoich klientów papierami, przez co trudne staje się wyłapanie wszystkich niuansów zawartych w podpisywanych umowach. Najkorzystniejszy kredyt to więc taki, który udzielany jest na klarownych i łatwych do zrozumienia zasadach. Tylko wtedy można bowiem mieć pewność, że wie się wszystko o tym, jakiego zobowiązania się podejmuje. Szukając dobrego kredytu, każdy na pewno powinien zwrócić uwagę na wszystkie aspekty podejmowanej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here