Często mówi się, że pieniądze i to różnej wysokości, nie dają szczęścia i nie są jego gwarancją, ale nie do końca jest to oczywiście bezwzględna prawda. Zazwyczaj zwykły tak mówić te osoby, które są po prostu zamożne i absolutnie nigdy nie miały prawdziwych tarapatów finansowych. Czyli nie musiały spotykać się z nieprzyjemnym komornikiem, a pieniędzy starczało im na wszystkie zachcianki różnego kalibru i na wymyślne wydatki. Ci, którzy wpadli w spiralę długów i są w złej sytuacji materialnej, z pełnym przekonaniem uważają, że pieniądze jednak dają szczęście i często są wręcz jego wyznacznikiem. Ludzie tacy nie wiedzą do końca co zrobić, żeby mieć gotówkę na wszystko, o czym tylko sobie zamarzą. Marzą często o dużej wygranej na loterii pieniężnej i nie tylko, a także o szybkiej odmianie swojego niezbyt urokliwego życia codziennego, które co tu dużo mówić, daje im porządnie w kość. Muszą się oni liczyć z każdą posiadaną przez siebie złotówką i każdym złotym groszem. Jeśli jednak nie udaje im się spełnić tych założeń, a więc, gdy nie wygrywają pieniędzy, to muszą szukać innych alternatyw. Często więc zastanawiają się oni, czym różni się kredyt a pożyczka, bo na pierwszy rzut oka nie są oni w stanie dostrzec znaczących różnic, a szkoda, bo ona z całą pewnością są, tylko trzeba się zorientować w tej dziedzinie.

Kredyt a pożyczka – różnice

Nie każdy jest w stanie od razu się zorientować, jakie są różnice, ale na pewno gołym okiem je widać. Pożyczki są udzielane wielu osobom na podobnych warunkach i najczęściej dotyczą one niewielkich sum pieniędzy, z kolei kredyty są udzielane osobom, które wykazują zdolność kredytową i mają dobrą historię oraz stałe zatrudnienie. Jeśli nie jest komuś potrzebna duża suma pieniędzy, to na pewno zadowoli się taka osoba niewielką pożyczką, która może otrzymać praktycznie od ręki i to nie tylko w banku, ale w każdej dowolnej instytucji typowo finansowej. Małe pożyczki są udzielane często tylko na dowód osobisty i to w parę chwil. Oczywiście nie bez znaczenia jest kwota, o jaką się wnioskuje. Jeśli jest ona mała, to praktycznie nie ma żadnych problemów z jej otrzymaniem, a jeśli jest duża, to proces weryfikacji danej osoby, która stara się o pożyczkę, jest nieco dłuższy. Jest to zrozumiałe, w końcu dana firma chce pożyczyć pieniądze komuś, kto będzie w stanie spłacić dane zobowiązanie wraz ze spłatą odsetek.

Jeśli z kolei ma się na myśli spory wydatek, a więc przykładowo zakup nieruchomości lub samochodu, to z reguły trzeba się posiłkować kredytem. Jest on udzielany tym osobom, które mają stałą pracę i odpowiednio wysokie dochody. Wszystko zostaje dokładnie przeanalizowane przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej zgody na kredytowanie. W każdym przypadku konieczne jest jednak złożenie odpowiedniego wniosku, bo tylko wtedy jest możliwość jego rozpatrzenia. Jeśli się tego nie zrobi, to nie ma się co dziwić, że odpowiedź ze strony banku lub innej instytucji, nie nadchodzi. W związku z tym zna się już różnice między tymi dwoma podstawowymi produktami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here