Większość ludzi zastanawia się nad zakupem nieruchomości. Udaje się wówczas do swojego banku, nie sprawdzając żadnych innych ofert, co inne banki są w stanie nam zaproponować zaproponować.

Trudny wybór

Wszystko działa bardzo podobnie jak w sieciach komórkowych, przychodzi nowy klient i dostaje lepszą ofertę niż stały klient w danej sieci, w której jest już od dłuższego czasu.
Podobnie jest w bankach, często udając się do innego banku możemy dostać dużo lepsze propozycje. Dlatego warto porozmawiać z osobą niezależną i nie powiązaną z żadnym bankiem, która pomoże nam zrobić wyłącznie analizę i porównanie ofert bankowych. Kosztów kredytów jest wiele. Banki często eksponują te koszty, które są wygodne dla nich i aby klienci lepiej postrzegali dane oferty. Często banki reklamują się zerową prowizją. Warto jednak popatrzeć przekrojowo na oferty danego banku. Dzięki temu będziemy mogli porównać całość kosztów. Najistotniejszym kosztem jest marża kredytowa, oraz prowizja za udzielenie nam kredytu.

Prowizja na start

Jeżeli chcemy nasz kredyt spłacić szybko, warto na starcie kierować się prowizją, jeśli naszą perspektywa spłaty kredytu sięga 30 lat, głównym czynnikiem wyboru oferty powinna być marża.Musimy zdawać sobie sprawę z jednego, że ludzie często podejmują decyzje optymistycznie i wierzą, że przychody i dochody nie ulegną zmienianie, nie zawsze jednak tak bywa. Faktyczna wartość spłaconego kredytu zależy od okresu czasu jego spłaty. Ważne jest aby przy wyborze kredytu kierować się prowizją, oraz ewentualnymi ofertami powiązanymi.

Ubezpieczenia kredytów to dodatkowy koszt. Ubezpieczenie warto dokupić zwłaszcza wtedy, gdy kredytobiorca jest jedynym żywicielem rodziny, bądź jeżeli mamy dużą różnicę zarobkową między partnerami. Taki koszt wówczas ma sens ekonomiczny.

Czy warto korzystać z pomocy brokerów?
Dzisiejszy brokerzy nie pobierają żadnych opłat związanych z formalnościami odnośnie kredytu. Doradcy finansowi wraz z brokerami to bardzo duże wsparcie dla osób chcących zaciągnąć kredyt hipoteczny.

przekaz-jpk.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here