Broker kurierski to zjawisko, które funkcjonuje na polskim rynku już od kilku dobrych lat, ale jak się wydaje nie zyskało jeszcze bardzo dużej popularności. Biorąc pod uwagę doświadczenia zachodnich rynków rozwiązanie to może zyskać w najbliższym czasie popularność znacznie większą niż do tej pory. Jak działa broker i co przeciętny użytkownik może zyskać na korzystaniu z jego usług?

Broker kurierski – podstawowe założenia

Podstawowe założenia brokera kurierskiego to pośredniczenie w zamawianiu usług firm kurierskich. Wbrew temu, co mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać rozwiązanie takie ma wiele sensu. Przede wszystkim wysłanie paczki kosztuje mniej. Osoby niedoświadczone często zadają sobie pytanie o to jak to jest w ogóle możliwe. Przecież przesyłki kurierskie, tak samo jak inne towary i usługi powinny być tym droższe, im więcej pośredników. Rozwiązanie jednak jest bardzo proste. Broker kurierski to firma, która współpracując z firmami kurierskimi zamawiają u nich ogromną liczbę przesyłek.

Z punktu widzenia więc takich firm broker jest klientem kluczowym, który ma bardzo dużą szansę na wynegocjowanie o wiele lepszych cen. Tak właśnie zresztą brokerzy z reguły robią. Firmy brokerskie (np. https://allekurier.pl/) negocjują z dostawcami paczek bardzo atrakcyjne koszta przesyłek. W taki sposób, nawet jeżeli zamawiając usługę u brokera płaci się za paczkę więcej niż ten płaci firmie kurierskiej, to i tak jest to cena o wiele niższa niż przy bezpośrednim zamówieniu usługi. W ten sposób zyskują wszyscy, zarówno klienci, którzy oszczędzają pewne kwoty na każdej przesyłce, jak i firma brokerska. W pewien sposób zarabiają na tym również firmy kurierskie, które zyskują dużych klientów i obsługując hurtowe ilości paczek zmniejszają koszta działalności. Warto również wspomnieć, że firmy brokerskie działające na rynku w dużej mierze również ułatwiają dostęp do usług kurierskich klientom indywidualnym.

Jak to działa w praktyce?

Tani kurier jest więc jak najbardziej możliwy i nie musi się to odbywać kosztem jakości świadczonych usług. W praktyce klient zamawia paczkę za pośrednictwem strony brokera – na przykład doskonale znanej firmy AlleKurier. Na stronie firmy wypełnia się odpowiedni formularz, w którym zaznacza się odpowiednie pola określając w ten sposób swoje preferencje. Firmy tego rodzaju współpracują najczęściej z wieloma firmami kurierskimi, a więc możliwości wyboru jest dużo. Płatności dokonuje się za pośrednictwem strony. Dale wszystko przebiega tak samo, jak w przypadku zamawiania usługi bezpośrednio w firmie kurierskiej. Kurier przyjeżdża po paczkę i najczęściej najpóźniej w przeciągu 48 godzin trafia ona do odbiorcy.

Kto najbardziej może skorzystać na usługach pośredników?

Na usługach pośredników skorzystać może każdy – zarówno indywidualni nadawcy, którzy z usług kurierskich korzystają rzadko, jak i firmy, które wysyłają codziennie dziesiątki paczek. Po pierwsze zyskuje się oszczędność. Wiadomo, że im więcej paczek wysyła się w ten sposób to oszczędność ta będzie większa. Oprócz tego zyskuje się w podstawowej cenie możliwości, za które często trzeba dopłacać, jak na przykład odbiór paczki z mieszkania nadawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here