Edukacja

 • Kurier Emerytalny numer 4

  Kurier Emerytalny numer 4 ›

  Tym razem tematem numeru jest tegoroczne okno transferowe, w którym pracujący, ubezpieczeni Polacy mogą zadecydować, gdzie przekazywane będą ich nowe składki emerytalne – wyłącznie do ZUS czy też do ZUS i do OFE. W nowym numerze wyjaśnimy Państwu zagadnienia związane z podejmowaniem decyzji w tym zakresie.

  Czytaj więcej ›

 • Kurier Emerytalny numer 3

  Kurier Emerytalny numer 3 ›

  W tym numerze poruszamy kwestię III filara emerytalnego – tłumaczymy pojęcia, przedstawiamy regulowane prawem produkty finansowe, wyjaśniamy zasady oszczędzania długoterminowego i możliwości korzystania z preferencji podatkowych, wskazujemy na ryzyka związane z inwestowaniem oszczędności.

  Czytaj więcej ›

 • Kurier Emerytalny numer 2

  Kurier Emerytalny numer 2 ›

  Przekazujemy Państwu kolejne wydanie Kuriera Emerytalnego. Zachęcamy do zapoznania się z tematyką bieżącego numeru, poświęconą dziedziczeniu środków zgromadzonych w OFE.

  Czytaj więcej ›

 • Kurier Emerytalny numer 1

  Kurier Emerytalny numer 1 ›

  Przekazujemy Państwu pierwsze wydanie Kuriera Emerytalnego. Tematyka bieżącego numeru to Emerytalne ABC – zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi kwestiami istniejącego systemu emerytalnego.

  Czytaj więcej ›

 • Co to jest OFE? ›

  Niezależnie od tego ile masz lat, już dziś zadbaj o swoją emeryturę. Jeżeli chcesz odkładać na emeryturę nie tylko w ZUS, pomyśl o otwartym funduszu emerytalnym.

  Czytaj więcej ›

 • Koniec konsumpcji, czas na oszczędzanie

  Koniec konsumpcji, czas na oszczędzanie ›

  Większość z nas chciałaby utrzymać swój obecny standard życia na emeryturze, tymczasem tylko co dziesiąty Polak odkłada dodatkowe środki na przyszłość. W tej grupie ponad połowa (55 proc.) przyznaje, że zaczęła oszczędzać dopiero w ciągu ostatnich 5 lat.

  Czytaj więcej ›

Zobacz także: